Ombre a Sombre – czym się różni?

Ombre i Sombre to dwie popularne techniki koloryzacji włosów, które powodują stopniowe przejście koloru od nasady aż po końcówki włosów. Dowiedz się czym jest Ombre i Sombre, poznaj różnice i zdecyduj co jest lepsze dla Ciebie!

Spis treści

Ombre – co to?

Ombré charakteryzuje się przejściem od ciemnego do jasnego koloru lub, w niektórych przypadkach, z jednego koloru do drugiego. Początkowo styl ten wyglądał jak farbowanie metodą dip-dye. Blondynki farbowały swoje odrosty zazwyczaj na ciemny kolor, natomiast brunetki miały mocno rozjaśnione blond końcówki.

W chwili obecnej ombré jest bardziej miękkie, z większą płynnością przejść. Zależy to tylko od tego, kto wykonuje ombré. Ten rodzaj koloryzacji jest popularny od dłuższego czasu. 

Ombré jest skomplikowaną techniką, więc nie zawsze jest dobrze wykonana, dlatego warto skorzystać z profesjonalnej usługi.

Jak wygląda Ombré?

Ombré jest możliwe do uzyskania na wszystkich kolorach włosów. Wystarczy upewnić się, że na jaśniejszych końcach włosów zachowany jest odpowiedni odcień koloru, by ładnie łączył się z odrostami.

Sombre – co to?

Sombré to technika koloryzacji włosów, której celem jest stworzenie delikatnego, naturalnie wyglądającego efektu przejścia od ciemniejszych tonów przy nasadzie włosów po jaśniejsze odcienie na ich końcach. Sombré nadaje włosom naturalny i subtelny wygląd, zwiększając ich objętość i głębię jednocześnie zachowując płynne połączenie różnych odcieni.

Jak wygląda sombre?

W sombré odrosty pozostają naturalne, a końcówki są nieco jaśniejsze. Sombré jest łatwe w utrzymaniu i idealne dla brunetek, które chcą podkreślić swoje końcówki. Rozjaśnione sekcje zaczynają się wyżej, dając efekt stopniowego rozjaśniania włosów.

Czym różni się Ombré od Sombre?

Sombré to po prostu bardziej naturalna wersja ombré. Charakteryzuje się płynniejszym, bardziej kontrastowym przejściem kolorów od nasady do końcówek włosów. Łączenie kolorów zaczyna się na wyższej części włosów i polega na użyciu większej liczby odcieni, dzięki czemu przejście jest subtelne i łagodne. Kolor w ombré może być wzmocniony o 2-3 odcienie, natomiast w sombré kolor jest bardziej naturalny, kolor jest rozjaśniony jedynie o jeden odcień. Ta wersja fryzury nie wymaga wielu zabiegów pielęgnacyjnych, ponieważ można ją po prostu pozostawić do naturalnego odrośnięcia.

Jaka fryzura najlepiej pasuje do Sombré

O ile fryzura typu pixie lub bob jest zazwyczaj za krótka, żeby wykorzystać ombre lub sombre, to włosy typu lob czy dłuższe z pewnością spodobają się klientkom preferującym delikatny efekt gradientu. Jest to wszechstronna technika, której można użyć do stylizacji niemal wszystkich kolorów włosów, od jasnych blondów i ciemnych brunetek do odważnych stylizacji opartych na odcieniach błękitu i zieleni. Co więcej, dzięki temu, że wymaga jedynie delikatnej zabawy z koloryzacją, jest idealna dla każdego, kto dopiero zaczyna przygodę z włosami i pragnie poeksperymentować.

Jaka fryzura najlepiej pasuje do Ombré

Ombre, dzięki wyraźnemu przejściu od ciemniejszego odrostu do jaśniejszych końcówek, idealnie pasuje do wielu stylizacji. Fryzury z falami podkreślają efekt ombre, dodając fryzurze lekkości i elegancji. Z kolei fryzury z dłuższymi pasmami podkreślą efekt przejścia między kolorami, dodając fryzurze ruchu i wymiaru. Strzyżenie typu bob może podkreślić kontrast włosów ombre, nadając im nowoczesny i stylowy wygląd. To jaką fryzurę wybierzemy dla włosów z efektem ombre zależy od naszych osobistych preferencji, długości włosów i ich struktury, zatem eksperymentowanie z wieloma stylami może pomóc w znalezieniu idealnej wersji.

Ombré czy Sombré: która koloryzacja jest lepsza?

Wprawdzie ombre jest wciąż popularnym trendem, warto jednak rozważyć sombré jeśli oczekujemy delikatniejszego, bardziej naturalnego wyglądu. Technika sombre umożliwia złagodzenie linii ombré przez delikatne połączenie koloru w pobliżu nasady włosów z twardszą linią koloru poniżej. Nie da się stwierdzić, która metoda jest lepsza, wszystko zależy od naszych osobistych preferencji.